Principy používání

bezpečnost
Bezpečnost

Obojek je při správném použití bezpečný pro vás i pro vašeho pejska. Všechny obojky používají, kromě zvukové signalizace, také vibrace a elektrostatický výboj. Ten sám o sobě není nebezpečný ani bolestivý. Jeho intenzitu lze regulovat podle citlivosti a velikosti jeho nositele. Pokud si nejste jisti, zda obojek neublíží vašemu pejskovi, poraďte se před jeho zakoupením s veterinářem. Obojky jsou určeny pro zdravé psy všech ras. Každý pes je, stejně jako my lidé, jinak citlivý a každý má nastaven jiný práh bolestivosti, bez ohledu na svoji hmotnost. Je tedy důležité sledovat reakce vašeho psa na elektronický obojek v prvních dnech jeho používání.

Správně fungující obojek, společně s vašimi povely, napomůže k rychlejšímu výcviku a poslušnosti, pomůže odstranit zlozvyky vašeho psa. Pes bude snáze respektovat vaše povely. S obojkem budete při svých procházkách jistější. Bude chránit vašeho psa a jeho okolí před nepředvídatelnými situacemi. Měli bychom mít na paměti, že je obojek pouze pomůckou při výchově vašeho psa. Je nepřípustné používat obojek k trestání!

vhodný výběr
Vhodný výběr

Než se rozhodnete pro koupi elektronického obojku, ujasněte si, jaké vlastnosti by obojek měl mít a co od něho očekáváte. Pokud si nejste jisti který obojek zvolit, rádi vám s výběrem pomůžeme. Obojky jsou vhodné pro všechny zdravé psy od šesti měsíců, kteří už umějí základní povely – sedni, k noze, zůstaň, nesmíš … Výhodou obojků je jejich variabilita. U všech produktů BENTECH je možné nastavit intenzitu vibrací a elektrostatických impulzů dle citlivosti a velikosti psa. Mají rovněž nastavitelný pásek dle objemu krku.

Před nákupem byste si měli ujasnit, zda by měl být přijímač na krku vašeho pejska vodotěsný, nebo pouze voděodolný. Voděodolnost znamená, že čelí povětrnostním vlivům, ale není vhodný do vody, silného deště, sněhu a bláta.

Důležité při rozhodování je také způsob dobíjení. Některé obojky jsou na baterie, jiné jsou dobíjecí. Majitelé psů v přírodě jistě ocení delší dosah signalizace. Nabízíme obojky s dosahem 200 – 1500 metrů. Pro ty nejnáročnější zákazníky můžeme nabídnout obojek s GPS lokátorem.

způsob použití
Způsob použití

Elektronické obojky jsou pomůckou pro rychlejší výcvik vašeho psa nebo pro odnaučení zlozvyků vašeho čtyřnohého miláčka. Používáme ho vždy společně se slovním povelem. Po zakoupení obojku je vhodné, aby si pes zvykl na obojek s přijímačem. Teprve poté můžete začít s výcvikem.

Elektronické upozornění volte v pořadí – zvukový signál – vibrace – elektrostatický impulz. Nastavte nejdříve nižší intenzitu. Pozorně sledujte vašeho psa a jeho chování. Pokud pes dostatečně nereaguje, intenzitu můžete zvýšit. Ze zkušeností víme, že výboj budete používat pouze zpočátku, později bude stačit zvukový signál nebo vibrace, často už i jen vaše zavolání.

Předpokladem správné funkce je volba správných elektrod na přijímači. V balení dodáváme dvě různé délky, podle srsti vašeho psa. Obojek by neměl být příliš těsný, ani volný a elektrody musí být ve styku s kůží. Příliš dlouhé nebo husté chlupy na krku mohou občas dělat problém.

V žádném případě psa netrestejte pomocí elektronického obojku! Naopak, při uposlechnutí vašeho povelu pejska chvalte a odměňujte.

jednoduché ovládání
Jednoduché ovládání

Elektronický obojek tvoří vysílač, který ovládáte vy a přijímač umístěný na obojku vašeho psa. Pomocí vysílače dáváte psu povely na dálku.

Pokud si zakoupíte elektronický obojek dobíjecí, je nutno jej před použitím dobít. Výrobce doporučuje pro první tři dobití ponechat v nabíječce cca 5 – 6 hodin, aby se aktivovala dobíjecí baterie. Jestliže jste si zakoupili obojek na baterie, je dobré mít vždy náhradní baterie po ruce. Častou otázkou zákazníků je, jak dlouho obojek pracuje, než jej musíme znovu dobít, či vyměnit baterie. Na tuto otázku se velmi těžko odpovídá, protože životnost baterií je v závislosti na četnosti používání obojku.

Pomocí srozumitelného návodu v českém jazyce nastavíte intenzitu zvuku, vibrace a elektrostatického impulzu. Většinu obojků lze použít pro 2 – 3 psy najednou. Stačí k základní sadě přikoupit další přijímač. Vysílač disponuje několika frekvencemi, na nichž je možná synchronizace s přijímačem pro každého psa zvlášť, nebo pro všechny psy najednou. Ovládání obojků je velmi jednoduché a zvládne je každý pejskař.

spolehlivost
Spolehlivost

Za předpokladu dodržení základních pravidel používání, bude elektronický obojek spolehlivým společníkem při výcviku i při vašich procházkách v přírodě. Spolehlivě zastaví vašeho pejska, pokud neudrží svoje lovecké pudy a neuposlechne váš slovní příkaz. Naučí vašeho miláčka neskákat na každého kolemjdoucího, krást jídlo ze stolu, usměrní chůzi psa proti tahání. Všichni víme, že náš čtyřnohý přítel člověka je velmi chytrý a učenlivý. Během velmi krátké doby pochopí význam a souvislost s vašimi slovními povely. Nebude v jeho zájmu čekat na elektrostatický impulz, ale poslušně k vám přiběhne na pouhé zavolání nebo zvukový signál. Pokud použijete korekční impulz, nebudete to vy, kdo psa trestá, a proto se na vás nebude zlobit. Příště však raději poslechne váš příkaz.

Spolehlivost obojku je nutné průběžně kontrolovat před každou procházkou a průběžně dobíjet! Nutno si uvědomit, že je to jenom přístroj.

Pomocí výcvikového obojku v krátké době docílíte toho, že budete mít vzorně vychovaného psa, kterého vám budou všichni závidět.

úspora
Úspora času a peněz

Nákup elektronického obojku či neviditelného plotu BENTECH si dnes může dovolit každý chovatel psa. Vstupní investice není tak veliká, aby ji nevyvážily výhody, které používání této pomůcky přinášejí. Naše obojky jsou bezkonkurečně nejlevnější na českém a slovenském trhu, přičemž jsou stejně kvalitní jako, mnohem dražší, produkty jiných prodejců elektronických obojků. Jsme rádi, že můžeme zpřístupnit tuto moderní pomůcku všem zájemcům.

Používání obojku také velmi významně zkrátí dobu výcviku vašeho psa. Obojek nenahradí sice klasický výcvik, ale je důležitým pomocníkem, kterého jistě oceníte. Během krátké doby získáte respekt a poslušnost. Budete tak moci věnovat více času příjemným procházkám a hrám s vaším chlupatým kamarádem. Pejska za uposlechnutí chvalte a dopřejte mu za odměnu něco dobrého.